Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 9/2023
Zpravodaj 9/2023
OSUM se uskuteční také v on-line podobě
Odborný seminář uživatelů IS Munis (OSUM) se bude i tentokrát konat také v on-line podobě. Pokud jste ho tedy nestihli navštívit osobně v některém z osmi měst, kam zavítal, máte v úterý 27. června možnost zúčastnit se tohoto semináře na dálku. Přihlásit se na něj můžete i v případě, že vám jeho termín nevyhovuje – on-line variantu odborného semináře si totiž budete moci pustit na odkazu, který vám po registraci zašleme, zpětně až do konce července. Témata OSUM s podtitulem „Ať máte náskok“ jsou velmi pestrá, dozvíte se, jak zvládat velkoobjemové datové zprávy, co plyne z novely vyhlášky o spisové službě nebo jak pracovat efektivně s moduly Fakturace ASM, Rozpočtem či Poplatky.
>>
OSUM
Letní soutěž s Triadou
Prázdniny se blíží a vy se už určitě těšíte na dovolenou. Abychom vám léto také zpříjemnili, připravili jsme pro vás soutěž, ve které můžete vyhrát cestovní kávovar na kapsle. Stačí sledovat Facebookovou stránku Triada a do komentáře pod příspěvek o soutěži, který na ní bude zveřejněný 1. července, přidat pěknou letní fotku – ať už z vaší dovolené, z cest nebo třeba zajímavé akce, na kterou se chystáte. Fotografie můžete na Facebook vkládat až do 31. srpna, výherce vylosujeme na začátku září.
>>
S IS Munis se atestace spisových služeb obávat nemusíte
Dlouho očekávané atestace elektronických spisových služeb, které by měly přispět ke zvýšení kvality výkonu spisových služeb ve veřejné správě, jsou na spadnutí. Společnost Triada je členem pracovních skupin ICT unie, které významně přispívají k posuzování strategií v oblasti eGovernmentu, a průběžně sleduje aktivitu Ministerstva vnitra i legislativní novinky. Řadu změn přinesla letos na jaře novela vyhlášky o spisové službě, stále se ale ještě čeká na úpravu Národního standardu pro elektronické systémy spisové služby. Jakmile budou k dispozici všechny finální dokumenty týkající se atestací, začne se na ně Triada okamžitě připravovat – tak, aby se k vám atestovaná spisová služba Munis ERMS dostala včas.
58. Dny malých obcí přivítá na podzim Olomouc i Praha
Dny malých obcí (DMO) zavítají na podzim opět do Čech i na Moravu. Po pražském O2 Universu, kde se tato oblíbená konference bude konat 2. listopadu, se DMO přesune 7. listopadu na Výstaviště Flora Olomouc. Starostové a starostky se mohou těšit na zajímavé přednášky a tradiční doprovodnou výstavu firem. Hovořit se bude o evropských a národních dotačních programech a účastníci se mimo jiné dozví, jak správně žádat o dotace. Pozornost bude věnovaná také komunitní energetice nebo ekologické stabilitě a zadržování vody v krajině. Registrace na oba termíny je možná už nyní.
ISSS se bude příští rok konat opět v květnu
Konference ISSS se v příštím roce uskuteční v Hradci Králové 13. a 14. května. Kongresové centrum Aldis přivítá návštěvníky, významné představitele veřejné správy a firmy již po dvacáté šesté. „Když jsme v roce 1998 s ISSS začínali, používal se internet jen na několika málo místech. Dnes už si asi nikdo nedokáže představit veřejnou správu, která by fungovala pouze ‚na papíře‘. 26. ročník ISSS se bude věnovat digitalizaci procesů, interaktivní komunikaci s úřady nebo umělé inteligenci, která se využívá ve veřejné správě stále častěji,“ slibuje výkonný ředitel konference ISSS Tomáš Renčín.
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.