Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 8/2022
Zpravodaj 8/2022
Odborný seminář uživatelů IS Munis také v online podobě
Odborný seminář uživatelů IS Munis, který se v současné době postupně koná napříč celou Českou republikou, bude mít 28. června tečku v podobě online semináře. Jeho program bude úplně stejný jako všechny uskutečněné prezenční semináře. Pokud se na online vysílání přihlásíte jako druhý a další účastník, budete mít nárok na speciální zvýhodněné vstupné. Akční cena pro vás bude platit i v případě, kdy už z vašeho úřadu absolvovala nějaká jiná osoba prezenční seminář. Rozhodně si OSUM nenechte ujít, ať můžete využívat IS Munis naplno a efektivně.
Ohlédnutí za ISSS 2022
Na konferenci ISSS 2022 dorazila do Hradce Králové v květnu celá řada významných osobností z oblasti veřejné správy, ať už se jednalo o předsedu Senátu Parlamentu České republiky Miloše Vystrčila, eurokomisařku Věru Jourovou nebo ministry české vlády. Na webových stránkách ISSS jsou k dispozici rozhovory se všemi důležitými osobnostmi, které v krátkosti přibližují nejdůležitější témata, o nichž se v Hradci Králové diskutovalo a přednášelo. Podívat se můžete také na dvě reportáže z dění na ISSS a mimo jiné se tak dozvědět, kdo letos vyhrál soutěže Český zavináč a Zlatý erb.
>>
Konference ISSS
Atestace odložena, ale nezapomenuta
V loňském roce byla do zákona č. 499/2004 Sb., o archivnictví a spisové službě, zavedena povinnost atestace elektronických systémů spisových služeb. Zákon č. 89/2022 Sb., kterým se mění zákon č. 261/2021 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s další elektronizací postupů orgánů veřejné moci, ve znění zákona č. 270/2021 Sb., tyto povinnosti ale odložil a nastavil nový časový plán zavedení atestací do praxe.
>>
ERMS Spisovna
Obec a finance tentokrát jako dvojčíslo
Nové vydání časopisu Obec a finance, které na konci května dorazilo na úřady, přináší hned dvojnásobnou porci informací. Jedná se totiž o dvojčíslo 2–3/2022. Časopis obsahuje rozbor hospodaření územních rozpočtů a analýzu hospodaření obcí za rok 2021 a věnuje se také podrobnému financování výkonu státní správy u statutárních měst. Ve dvojčísle nechybí ani informace o novelizaci nedávno schváleného stavebního zákona či pravidelné rubriky jako Obec účtuje nebo zprávy ze Svazu měst a obcí a Sdružení místních samospráv.
>>
Obec a finance
Triada na celostátním semináři Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů
Na konci května se v Praze uskutečnil celostátní seminář Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů a ani tentokrát na něm nechyběli zástupci společnosti Triada. Kromě kompletní nabídky modulů IS Munis se mohli účastníci na stánku Triady seznámit také s aktuálním výhledem v oblasti rozvoje a dalšího rozšiřování IS Munis.
>>
Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů České republiky
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.