Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 7/2023
Zpravodaj 7/2023
Hradec Králové příští týden přivítá jubilejní 25. ročník ISSS
Kongresové centrum Aldis v Hradci Králové bude už příští týden hostit jubilejní 25. ročník konference ISSS, na kterou míří desítky vládních a komunálních politiků, poslanců, businessmanů a odborníků z veřejné správy. V programu konference se objeví aktuální témata jako stav a budoucnost eGovernmentu v ČR včetně reorganizace jeho řídících struktur, kybernetická bezpečnost veřejnoprávních institucí nebo digitální identita občana. „Témata se za čtvrt století existence ISSS výrazně změnila. Dříve se kladl důraz hlavně na publikaci informací ve všech sférách veřejné správy, dnes je to především plná digitalizace procesů a interaktivní komunikace s úřady, která zjednodušuje práci jak úředníkům, tak občanům,“ vysvětlil Tomáš Renčín, výkonný ředitel ISSS. Kompletní program konference je k dispozici na zbrusu nových webových stránkách ISSS.
>>
Konference ISSS
Fakturace a Bankovní služby v novém kabátě
Informační systém Munis se neustále vyvíjí a modernizuje, a tak v něm postupně dochází k náhradám původních modulů za jejich technologické nástupce, kteří přináší rozšířené možnosti, vyšší bezpečnost a samozřejmě i moderní vzhled. Zbrusu nové podoby doznal po mnoha letech i program Fakturace. Od přelomu loňského a letošního roku ho tak na úřadech začínají stále častěji nahrazovat moduly Fakturace ASM, Fakturace Plus a Bankovní služby ASM.
>>
Munis
Přihlaste se na OSUM, ať máte náskok
Příprava Odborných seminářů uživatelů IS Munis (OSUM) s podtitulem „Ať máte náskok“ je v plném proudu, první z nich se totiž bude konat už za 14 dní v Praze. Odsud zamíří semináře do dalších sedmi měst napříč celou Českou republikou, a tak budete mít opět možnost dozvědět se přímo ve vašem regionu spoustu aktuálních informací o informačním systému Munis a zjistit, jaké vychytávky vám mohou výrazně usnadnit vaši každodenní práci. Za pozornost bude stát i blok věnovaný legislativě, kde se mimo jiné seznámíte s povinnostmi, které plynou z novely vyhlášky o spisové službě a z novely zákona o účetnictví. Registrace je stále ještě možná do všech měst a těšit se i tentokrát můžete na závěrečnou sladkou tečku.
>>
OSUM
Nové vydání Solóna opět i s Tipy na práci s IS Munis
Na konci května doputuje na vaše úřady druhé vydání elektronické publikace Solón. V letošním roce do něj přibylo několik nových rubrik, například Okénko pro zastupitele nebo Sociální sítě. V Solónovi najdete i tradiční Tipy na práci s IS Munis věnované tentokrát ERMS, Komunálnímu odpadu či Rozpočtu. Připraveny jsou pro vás také krátké anotace nových a novelizovaných zákonů, abyste je nemuseli studovat úplně celé. A chybět nebude ani anketa, v níž Solón zjišťoval, jaké investice se vám nejvíce vydařily v loňském roce a co máte v plánu letos.
>>
Solón
Tajemníci z celé České republiky se sjeli do Olomouce
Na konci dubna se v Olomouci uskutečnil celostátní seminář Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů a ani tentokrát na něm nechyběli zástupci společnosti Triada. Kromě kompletní nabídky modulů IS Munis se mohli účastníci na stánku Triady seznámit s aktuálním výhledem v oblasti dalšího rozšiřování IS Munis. Na místě se hodně diskutovalo také o rozvoji datových schránek, novinkách ve spisových službách plynoucích z legislativních změn nebo o možnostech elektronického přístupu na úřad. Součástí odborného programu byla i pozvánka na konferenci ISSS 2023.
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.