Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 7/2022
Zpravodaj 7/2022
ISSS 2022 je za dveřmi
Už příští týden přivítá kongresové centrum Aldis v Hradci Králové návštěvníky ISSS 2022. Tato významná konference se uskuteční ve dnech 16. až 17. května a dorazí na ni řada významných osobností, ať už se jedná o předsedu Senátu Parlamentu ČR Miloše Vystrčila, eurokomisařku Věru Jourovou nebo několik členů vlády. Účastníci ISSS se mohou těšit jak na bohatý program zaměřený na aktuální trendy a novinky v oblasti e-governmentu, tak na pondělní společenský večer spojený se slavnostním vyhlášením výsledků soutěže Zlatý erb.
SB 3.37.1 obsahuje novinky a užitečné vychytávky
S příchodem teplých jarních dní přichází také tradiční kvartální aktualizace informačního systému Munis v podobě servisního balíčku 3.37.1. Kromě všech novoročních hotfixů zaměřených na nové a aktualizované výkazy přináší tato aktualizace celou řadu novinek. Detailní přehled všech rozšíření a nových funkcí je součástí dílčích návodů k jednotlivým modulům. A na co nejzajímavějšího se můžete těšit?
>>
Munis
Odborný seminář uživatelů IS Munis navštíví devět měst
Odborný seminář uživatelů IS Munis (OSUM), který se bude konat v květnu a červnu napříč celou Českou republikou, přinese spoustu zajímavých témat. Účastníci se dozví, jak budou vypadat moduly Fakturace a Bankovní služby v novém „ASM“ kabátě a zjistí, jak poznat úředně ověřený elektronický podpis. Své místo bude mít v programu i spisová služba a stranou nezůstane ani modul Komunální odpad, který nabízí řadu užitečných vychytávek. Registrace do všech devíti měst, v nichž se OSUM uskuteční, je stále ještě možná.
Solón radí s účtováním i dotacemi
Druhé letošní vydání Solóna obsahuje jako vždy spoustu aktuálních informací z veřejné správy a nechybí v něm ani nové a novelizované právní předpisy. Pozornost je v Solónovi věnovaná také aktuální situaci na Ukrajině, která se v mnoha ohledech týká i chodu obcí a měst. Součástí druhého čísla jsou samozřejmě i Tipy na práci s IS Munis, zaměřené jsou tentokrát na moduly ERMS, Komunální odpad, Majetek, Poplatky a Seznam obyvatel a volby.
>>
Solón
Ivan Bartoš o digitalizaci veřejné správy
Jedním z významných hostů konference ISSS 2022 bude místopředseda vlády a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, který se ve své funkci zabývá i digitalizací veřejné správy. „Prioritou je pro mě kvalitní digitální transformace, kdy dochází k proměně procesů ve skutečně digitální. Žádné přenášení elektronických obdob papírů, ale tzv. digital born, čili již digitálně navrženy,“ zdůraznil Bartoš ještě před příjezdem na ISSS. V rozhovoru dále prozradil, kde v Evropě vidí vzory pro digitalizaci či jaké má jeho ministerstvo plány s digitalizací stavebního řízení.
>>
Konference ISSS
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.