Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 6/2023
Zpravodaj 6/2023
ISSS slaví čtvrtstoletí s předstihem. Novými webovými stránkami
Konference ISSS, která se uskuteční 15.–16. května v Hradci Králové, spustí u příležitosti svého 25. výročí již brzy nový web. Oficiální webové stránky konference se změní po šesti letech. „ISSS letos slaví už čtvrtstoletí, a tak nám přišlo příhodné udělat za webem tlustou čáru, zmodernizovat ho a postavit na jiné technologii, než fungoval doposud,“ vysvětlil ředitel ISSS Tomáš Renčín. Nové webové stránky budou lépe přizpůsobeny požadavkům jejich návštěvníků a aktuálním trendům. Těšit se můžete na přehledný interaktivní program s podrobným vyhledáváním přednášek a přednášejících i novou grafiku.
>>
Konference ISSS
Novela vyhlášky o spisové službě přináší řadu významných změn
V polovině dubna vyšla ve Sbírce zákonů novelizace vyhlášky č. 259/2012 Sb., o podrobnostech výkonu spisové služby. Jedná se o další krok navazující na změny zahájené v oblasti spisových služeb v roce 2021, které směřují k povinné atestaci elektronických systémů spisových služeb. Z pohledu těchto atestací je ale zmíněná novela vyhlášky jen polovinou očekávaných podkladů, protože významných úprav se má dočkat také Národní standard pro elektronické systémy spisové služby. Jaké konkrétní změny tedy uvedená novela přináší?
>>
ERMS Spisovna
Odborné semináře pro uživatele IS Munis startují v květnu
Jak zvládnout velkoobjemové datové zprávy? Co všechno plyne z novely vyhlášky o spisové službě? A jaké jsou praktické zkušenosti s moduly Fakturace ASM a Bankovní služby ASM? Odpovědi nejenom na tyto otázky zazní na Odborných seminářích pro uživatele IS Munis (OSUM), které se naplno rozběhnou na konci května. Kromě Prahy, kde se uskuteční úvodní seminář, můžete OSUM navštívit ještě v dalších sedmi městech po celé České republice. Na všechna místa se můžete přihlásit už nyní, a protože podtitul seminářů tentokrát zní „Ať máte náskok“, s registrací byste dlouho otálet neměli.
>>
OSUM
Ohlédnutí za 57. Dny malých obcí
Téměř 1000 starostů a starostek z celé České republiky zavítalo na 57. Dny malých obcí (DMO) do Olomouce a Prahy. Na obou místech na ně čekal bohatý program se spoustou aktuálních témat, ať už se jednalo o hospodaření obcí, energeticky úsporné projekty nebo digitalizaci účetních dokladů. V přísálí se pak účastníci konference mohli setkat s více než 40 vystavovateli, kteří zástupcům obcí nabízeli například realizaci workoutových a relaxačních zón nebo právní služby. Na webových stránkách konference se můžete podívat na fotogalerii z DMO a také na rozhovory s několika řečníky, mimo jiné s hejtmanem Olomouckého kraje Josefem Suchánkem nebo náměstkem ministra pro místní rozvoj Radimem Sršněm.
>>
Den malých obcí
Zlatý erb už odkryl výsledky téměř ve všech krajích
V soutěži o nejlepší webové stránky obcí a měst s názvem Zlatý erb už čekají na výsledky pouze čtyři kraje. Vítěze zatím neznají v Plzeňském, Moravskoslezském, Ústeckém a Libereckém kraji, ve všech ostatních se slavnostní ceremoniály uskutečnily v průběhu dubna, a odkryly tak obce a města postupující do celostátního kola. 25. ročník Zlatého erbu přinesl několik změn, nově se v něm například hodnotí webové stránky všech obcí s rozšířenou působností a hlasování bylo po více než deseti letech umožněno také veřejnosti. Soutěž vyvrcholí 15. května na konferenci ISSS v Hradci Králové, kde budou vyhlášeny celkové výsledky Zlatého erbu.
>>
Zlatý erb
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.