Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 5/2023
Zpravodaj 5/2023
Dny malých obcí míří po Olomouci do Prahy
Zástupci moravských obcí se 28. března sjeli na Výstaviště Flora Olomouc, kde se uskutečnily 57. Dny malých obcí (DMO). Konferenci moderoval Jan Pokorný z Českého rozhlasu a v jejím úvodu starosty a starostky pozdravili Radim Sršeň, náměstek ministra pro místní rozvoj, a hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek. Pro účastníky DMO byl připraven bohatý program, a tak si měli možnost vyslechnout například informace o redesignu a updatu národních dotačních titulů nebo o hospodaření obcí. Pozornost byla věnována i kybernetické bezpečnosti obcí, komunitní energetice nebo právům a povinnostem obcí při ochraně před povodněmi. Po Olomouci se 57. Dny malých obcí přesunou do Prahy, kde se budou konat 4. dubna. Registrace a podrobný program jsou k dispozici na webových stránkách konference.
>>
Den malých obcí
On-line semináře a PC kurzy nabídnou řadu zajímavých témat
Chcete pracovat s IS Munis efektivněji, naučit se něco nového nebo si zopakovat některé postupy a ujistit se, že je v jednotlivých modulech provádíte správně? Pak se přihlaste na některý z on-line seminářů nebo PC kurzů, které se budou konat v průběhu dubna. Zajímavých a užitečných témat nabídnou spoustu a věnovat se budou spisové službě Munis ERMS, Fakturaci ASM, Účetnictví nebo například Poplatkům. Pokud se stane, že byste se některého ze seminářů chtěli zúčastnit a kapacita už by nebyla volná, nebo by vám termín nevyhovoval, napište nám na e-mail registrace@triada.cz. Pokud se uvolní místo nebo bude vypsán další termín, budeme vás kontaktovat.
>>
Munis
OSUM tentokrát s podtitulem Ať máte náskok
Na konci května odstartuje v Praze série Odborných seminářů IS Munis s podtitulem Ať máte náskok. Semináře tentokrát dostojí své zkratce OSUM, protože by se měly konat přesně v osmi městech napříč celou Českou republikou. Po Praze zamíří na začátku června nejdříve do Hradce Králové, Jindřichova Hradce a Nového Města na Moravě, v dalším červnovém týdnu se pak přesunou do Ústí nad Labem a Přerova, a nakonec se uskuteční ve Svitavách a v Brně. Přípravy programu OSUM jsou už teď v plném proudu a vy se můžete těšit nejenom na novinky z legislativy a vychytávky v IS Munis, ale i na tradiční sladké překvapení.
>>
OSUM
Vizualizovaný elektronický podpis
Úředníci a zaměstnanci orgánů veřejné moci, obce a města nevyjímaje, musí každý elektronický dokument, který by jinak ve vytištěné podobě vlastnoručně podepsali, opatřit kvalifikovaným elektronickým podpisem. Tento podpis má právní účinky vlastnoručního podpisu, které nejsou omezeny jen na určité typy dokumentů nebo určité vztahy. Lze je tedy použít jak na žádost o dotaci, rozhodnutí ve správním řízení anebo doklad finanční kontroly, tak na smlouvu, protokol či odpověď na žádost o informace.
>>
ERMS Spisovna
K dispozici jsou už všechny účetní výkazy roku 2023
Aktualizace 3.39 je od konce ledna postupně doplňovaná samostatnými hotfixy, s jejichž instalací byste neměli otálet. Hotfix 3.39.0.7 totiž například obsahuje všechny zbývající výkazy pro rok 2023, konkrétně PAP včetně PKZ, Seznam účetních jednotek, Závěrečný účet, Peněžní toky, Vlastní kapitál, nově výkaz Výpočet poměrových ukazatelů a výkaz Přehled úvěrů. V tomto hofixu navíc nechybí ani výkaz PKP pro rok 2022. V dílčích aktualizacích IS Munis najdete mnohdy i drobné opravy a samozřejmě také nové funkce, které vám mohou usnadnit každodenní práci. Pokud potřebujete s instalací hotfixů pomoci, neváhejte se obrátit na svého konzultanta nebo náš Helpdesk. A nezapomeňte, že před každou aktualizací je potřeba řádně zazálohovat všechna vaše data.
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.