Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 4/2023
Zpravodaj 4/2023
57. Dny malých obcí se blíží, registrace je stále možná
Olomouc přivítá 28. března starostky a starosty z celé Moravy, na Výstavišti Flora Olomouc se totiž budou konat už 57. Dny malých obcí. Program konference bude tentokrát věnován obecním rozpočtům a výhledu jejich příjmové stránky pro rok 2023, optimalizaci nákladů na energie nebo možnostem financování obecních projektů. Chybět nebude ani právní poradna, která se mimo jiné zaměří na povinnosti, odpovědnost a práva osob ve vedení obecních úřadů. Registrace na konferenci je stále ještě možná jak do Olomouce, tak do Prahy, kde se Dny malých obcí uskuteční v prvním dubnovém týdnu.
>>
Den malých obcí
Aktuální dění v oblasti atestací spisových služeb
V loňském roce došlo ke změně termínů týkajících se zavedení povinného používání atestovaných elektronických systémů spisových služeb, které si klade za cíl zvýšit kvalitu výkonu spisových služeb ve veřejné správě. Víte, jaká jsou schválená pravidla pro atestace a možné budoucí dopady atestací na uživatele elektronických systémů spisových služeb, tedy i na vás? Odpovědi na tyto i další otázky včetně informací o aktuálním průběhu přípravy atestačních procesů najdete v článku s názvem Atestace spisových služeb – aktuální dění.
>>
ERMS Spisovna
Solón s obsáhlými Tipy na práci s IS Munis
Na vaše úřady míří nové vydání Solóna obohacené o samostatné 40stránkové Tipy na práci s IS Munis. Ochuzení ale nezůstanete ani o klasický tištěný časopis, který navíc obsahuje několik nových rubrik, takže se máte na co těšit. Zjistíte tak, kde si zažádat o zajímavé dotace, jaké metodiky si pro vás připravila některá ministerstva, co se událo na sociálních sítích a které nové a novelizované právní předpisy byste neměli přehlédnout.
>>
Solón
Jaro ve znamení oblíbených PC kurzů i on-line seminářů
Fakturace v novém kabátě, Příprava pro spisovnu nebo Průvodce elektronickou skartací. Nejenom těmito tématy se budou zabývat semináře, které se v březnu a dubnu uskuteční v on-line formě nebo v podobě PC kurzů. Pokud vás tedy v brzké době čeká přechod na nový modul Fakturace ASM nebo ho máte nainstalovaný teprve krátkou dobu, máte jedinečnou příležitost seznámit se on-line s pravidly jeho fungování a s tím, jak vypadá práce s fakturami od jejich přijetí, resp. vydání až po zaplacení. V rámci PC kurzu, který se bude konat na konci dubna v Praze, si pak můžete vyzkoušet, jak probíhá elektronická skartace. A pokud jste na úřadech noví nebo byste si rádi některé procesy zopakovali, neváhejte se přihlásit na kurzy, které vás provedou základními postupy ve spisové službě nebo v modulech Účetnictví, Poplatky a Komunální odpad.
>>
Munis
Ve Zlatém erbu letos hlasuje i veřejnost
Až do 15. března může hlasovat v krajských kolech soutěže o nejlepší webové stránky obcí a měst s názvem Zlatý erb také veřejnost. O vítězích mohou občané rozhodovat po více než deseti letech, protože naposledy byli do hlasování v této soutěži zapojeni v roce 2011. Organizátoři jubilejního 25. ročníku Zlatého erbu připravili pro účely hlasování speciální aplikaci, která se nachází na webových stránkách Kraje Vysočina. Po krajských kolech Zlatého erbu bude v termínu od 20. března do 3. května následovat ještě kolo celostátní. Výsledky soutěže budou vyhlášeny v Hradci Králové na květnové konferenci ISSS.
>>
Zlatý erb
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.