Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 3/2024
Zpravodaj 3/2024
59. Dny malých obcí startují už za měsíc
Nejprve pražské O2 universum a poté i Výstaviště Flora Olomouc budou v druhé polovině března hostit 59. Dny malých obcí (DMO). Konference, na které se tradičně setkávají stovky starostů a starostek, nabídne na obou místech bohatý program a přinese důležité informace týkající se každodenního chodu vašich obcí. Účastníci DMO se mimo jiné dozví, jaký dopad na veřejnoprávní agendy bude mít zavádění elektronických dokladů nebo jaké dotační výzvy mohou aktuálně využít z evropských a národních programů. Chybět nebudou ani novinky z oblasti komunitní energetiky a odpadového hospodářství či právní poradna. Registrace na konferenci je možná na webových stránkách konference – 19. března se DMO uskuteční v Praze a 26. března v Olomouci.
Přiznání k DPH a Výkaznictví 2024? Součást nových hotfixů
Novoroční aktualizace 3.41 je postupně doplňována samostatnými hotfixy, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti. Součástí HF 3.41.0.2 například bylo přiznání DPH pro rok 2024 v modulu Výkazy DPH. Spousta z vás už určitě vyhlíží také Výkaznictví 2024. Tento modul najdete v HF 3.41.0.4, který vyjde příští týden. K dispozici v něm bude tvorba všech základních výkazů – ať už se jedná o Fin 2-12M, Rozvahu, Výkaz zisků a ztrát nebo Přílohu. Sestavit si budete moci také výkazy Informace o schválení ÚZ a Údaje o poskytnutých garancích či Údaje o projektech partnerství veřejného a soukromého sektoru. Ostatní výkazy pro rok 2024, pokud již také nebudou součástí HF 3.41.0.4, budou následovat v dalších aktualizacích.
S přechodem na novou Fakturaci ASM neotálejte
Již v minulém roce přešla řada uživatelů IS Munis na novou Fakturaci ASM, technologického nástupce modulu Fakturace. V lednu se všem těmto uživatelům přechod zúročil dvojnásob. Nově si totiž mohli vychutnat možnost zpracovávat faktury za více let najednou, a nemuseli tak čekat s otevřením nových knih roku 2024 až na moment, kdy budou mít zapsané všechny faktury roku 2023. Na rozdíl od původního modulu totiž Fakturace ASM umožňuje souběžně vydávat faktury v novém roce a zároveň zapisovat faktury, které ještě dochází za rok předešlý.
>>
Fakturace
Dotace na modernizaci veřejného osvětlení
Vaše obce mají už od roku 2022 možnost reagovat na dotační výzvu Ministerstva průmyslu a obchodu týkající se rekonstrukce a modernizace systémů veřejného osvětlení. Obce o velikosti do 10 000 obyvatel mohou čerpat až 4 miliony Kč a pro obce nad 10 000 obyvatel je připraveno až 10 milionů Kč. Peníze jsou určené na opravu lampových stožárů, instalaci moderních LED svítidel a další opatření vedoucí k úspoře energie za provoz veřejného osvětlení. Více se dočtete v Deníku veřejné správy, kde najdete i spoustu dalších užitečných příspěvků a informací.
>>
Deník veřejné správy
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.