Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 3/2020
Zpravodaj 3/2020
Na pražských Dnech malých obcí bude vyhlášena soutěž Vesnice roku 2020
53. Dny malých obcí jsou za dveřmi, v Praze se totiž tato oblíbená konference uskuteční už příští týden v úterý. Další zastávkou Dnů malých obcí pak bude 5. března Olomouc. Pro všechny starostky a starosty je na obou místech připraven pestrý program.
>>
Den malých obcí
Nový Solón přináší obsáhlé Tipy na práci s IS Munis
Na úřady zamíří na konci února nejnovější vydání Solóna, a jak už jste si v předchozích letech zvykli, společně s prvním číslem dostanete jako bonus také samostatný časopis s názvem Tipy na práci s IS Munis. A na co konkrétně se v Solónovi 2020/1 můžete těšit?
>>
Solón
Na jaře odstartuje další vlna oblíbených PC kurzů
V březnu až květnu se uskuteční nové PC kurzy, které se mezi uživateli IS Munis těší stále větší oblibě, a které jsou jako vždy zaměřeny na aktuální témata. Přihlásit se tak můžete na semináře věnované jednak Mzdám SQL a dále elektronické spisové službě Munis ERMS. Oba tyto kurzy jsou připraveny ve dvou variantách, pro začátečníky a pro pokročilé uživatele. Nabídka jarního běhu PC kurzů bude průběžně doplňovaná, těšit se proto můžete i na semináře týkající se Spisovny, DPH nebo Poplatků.
Jak na rozpočet v roce 2020 – 2. díl
Nový modul Rozpočet se neustále vyvíjí – přidáváme do něj nové funkce, reagujeme na vaše připomínky a samozřejmě opravujeme i nalezené nedostatky. Nyní přinášíme další sadu námětů, jak s novým modulem efektivně pracovat.
>>
Munis
Viry, viry, viry… Na koho útočí a jak se jim bránit?
Některé události z oblasti IT zaujmou i širokou veřejnost. Nedávno to byly případy počítačových virů v benešovské nemocnici a ve společnosti OKD. Fungování těchto organizací bylo na několik dní výrazně omezeno, obě společnosti se totiž podle zpravodajských médií staly „terčem kybernetického útoku“. To vzbuzuje dojem, že šlo o akci zaměřenou právě na uvedené společnosti, bohužel se ale ukazuje, že se jednalo spíše o „kobercový nálet“, který měl mnohem více obětí z řad malých organizací i jednotlivců. O nich se už ale zpravodajství nezmiňuje, a tak to navenek vypadá, že jsou ohroženy hlavně zajímavé a významné organizace. Realita je však úplně jiná.
>>
Virus
Elektronická spisová služba Munis ERMS: Postoupení pro místní nepříslušnost
Navazujeme na předchozí články týkající se uživatelského upgradu elektronické spisové služby Munis ERMS a v tomto a následujících několika článcích si představíme některé praktické postupy, které lze ve spisové službě zjednodušit, pokud (jak se lidově říká) víte kam kliknout. Dnes se podíváme na postoupení pro místní nepříslušnost.
>>
Munis
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.