Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 19/2020
Zpravodaj 19/2020
Předvánoční šálek s Triadou
Vážení zákazníci, pojďte s námi před Vánocemi společně posedět, vypít šálek čaje a na chvíli zapomenout na všechny starosti a komplikace, které nám přinesl letošní rok. Zveme vás na Vánoční besídku, která se bude konat v netradiční on-line podobě 17. prosince v 10.00.
K přechodu na nový rok si nainstalujte SB 3.34.2
Konec roku se blíží a s ním i převody na nový rok v jednotlivých modulech IS Munis. Některé z nich můžete provést již teď, některé až v lednu 2021, všechny ale vyžadují, aby byl informační systém Munis zaktualizovaný na verzi 3.34.2. Pokud jste si ještě nestihli nainstalovat předchozí servisní balíček 3.34.1, stačí spustit pouze instalační program 3.34.2, který v sobě zahrnuje obě aktualizace. S instalací rozhodně neotálejte a obraťte se co nejdříve na svého konzultanta, aby vám s ní pomohl. Může být totiž oproti jiným časově výrazně náročnější, protože se díky ní přechází na bezpečnější a výkonnější dokumentové úložiště.
Brzy k vám dorazí poslední letošní vydání Solóna
Na vaše úřady dorazí každým dnem nejnovější vydání Solóna. Těšit se můžete jako vždy na novinky a aktuality z veřejné správy i zbrusu nové Tipy na práci s IS Munis. Solón vám ale v tomto vydání kromě tradičních materiálů přináší i několik PF do roku 2021, ať už přímo z vašich obcí nebo z našich řad. Společným poselstvím všech je, aby byl následující rok co možná nejvíce optimistický.
>>
Solón
ISSS online nabízí nové bloky i v prosinci
Konference Internet ve státní správě a samosprávě, která se s ohledem na letošní situaci koná v online podobě, nabízí řadu nových tematických bloků. Jedním z podstatných legislativních počinů konce roku 2019 se stala novela bankovního zákona umožňující zřízení a využití bankovní identity. Tomuto tématu jsou věnovány hned dva prosincové bloky. Konference ISSS samozřejmě neopomíjí ani témata úzce související s celosvětovou krizí Covid-19. Mezi ně bezesporu připravenost zdravotnictví z pohledu IT systémů, a právě touto problematikou se zabývá blok s názvem eHealth – realizace a zkušenosti.
>>
Konference ISSS
Vychází páté číslo časopisu Obec a finance
I letošní páté číslo časopisu Obec a finance je plné informací, analýz a novinek z veřejné správy. Najdete v něm nejenom výsledky voleb do zastupitelstev krajů, ale také výsledné vládnoucí koalice a nově zvolené hejtmanky a hejtmany. Tyto přehledné volební výsledky doplňuje analýza podpory krajů obcím na svém území, a to z hlediska výše krajských dotací v přepočtu na jednu obec či na jednoho obyvatele. Financováním obcí se zabývá rovněž rozbor hospodaření územních rozpočtů v tomto kritickém roce s výhledem na rok 2021.
>>
Obec a finance
Bezkontaktní procesy
Mezi důležitá opatření proti šíření koronaviru a nemoci Covid-19 patří omezení osobních kontaktů. Významně tak vzrostla důležitost elektronické komunikace a bezkontaktních procesů, které umožňují zachovat fungování (nejen) orgánů veřejné moci. Jaké jsou konkrétní možnosti bezkontaktních procesů, které lze využít v rámci činností městských a obecních úřadů? Byť se ve většině případů nejedná o novinky z hlediska daného informačního systému a pro mnoho uživatelů jde jen o ujištění správné volby, je vhodné je shrnout a představit některé detaily, které mohou v jednotlivých implementacích pomoci k získání vyšší efektivity výsledných procesů.
>>
Munis
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.