Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 16/2022
Zpravodaj 16/2022
Nenechte si ujít 56. Dny malých obcí, startují už za dva týdny
56. Dny malých obcí se budou konat už za dva týdny a jak v Olomouci, tak v Praze, budou nabité spoustou důležitých informací z veřejné správy. Moderátorem této oblíbené konference bude i letos Jan Pokorný z Českého rozhlasu, který v dopoledním bloku přivítá zástupce Ministerstva pro místní rozvoj a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Starostové se tak dozví o nových výzvách směřujících např. na podporu zelené infrastruktury nebo hasičů a škol a seznámí se s největšími úskalími při zadávání veřejných zakázek. Ve druhé části DMO vystoupí nejprve Ministerstvo životního prostředí s tématem komunální energetiky, Ministerstvo financí se pak bude věnovat obecním rozpočtům a Ministerstvo vnitra pravidlům práce zastupitelstev obcí.
>>
Den malých obcí
Připravte se na nový rok včas, s aktualizací 3.38.1
Od příštího týdne bude k dispozici tradiční kvartální aktualizace informačního systému Munis, která je stěžejní pro přípravu vašich modulů pro přechod na nový rok, tentokrát s označením 3.38.1. Její premisou je pololetní aktualizace, která již připravila vazbu IS Munis na základní registry tak, abyste s přelomem roku nepocítili žádné změny a výpadky připojení ze strany vašeho informačního systému. Instalaci nového servisního balíčku rozhodně neoddalujte, a pokud ještě náhodou nemáte nainstalovánu pololetní aktualizaci, stáhněte a instalujte rovnou obě dvě.
>>
Munis
V Praze se konal první Odborný seminář uživatelů IS Munis
Praha tento týden hostila první podzimní Odborný seminář uživatelů IS Munis. Program semináře s podtitulem „My na vás energií nešetříme“ byl bohatý, kromě důležitých informací o novinkách v datových schránkách účastníkům představil nové moduly Fakturace ASM a Bankovní služby ASM a seznámil je s tím, jak se správně připravit na prezidentské volby, které se uskuteční hned po novém roce. Příští týden odborný seminář zamíří do Hradce Králové, Ústí nad Labem a Plzně a v prosinci bude pokračovat ve Svitavách, Přerově, Novém Městě na Moravě, Jindřichově Hradci a v Brně. Registrovat se stále ještě můžete na všechna tato místa.
>>
OSUM
Potřebujete pracovat z domova? Využijte letošní novinku MunisCloud
Novinkou letošního roku je pro všechny uživatele IS Munis služba MunisCloud, která umožňuje přístup do všech modulů z jakéhokoli místa. Jedná se o virtuální počítač na internetu, na kterém je nainstalovaný informační systém Munis. Pracovat tak můžete nejenom na úřadě, ale i z domu nebo v případě potřeby například z dovolené. Tato služba je ideální pro malé úřady, školy i školky a ocení ji externí účetní, starostové a zastupitelé. MunisCloud má minimální nároky na hardware a pokud ji začnete používat, nebudete se už muset starat o pravidelné zálohování, vše totiž funguje zcela automaticky.
>>
MunisCloud
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.