Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 15/2023
Zpravodaj 15/2023
Praha a Olomouc přivítají 58. Dny malých obcí
Co je nového v dotačních titulech, jaké povinnosti plynou pro obce ze zákona o právu na digitální služby, jak řešit nedostatek míst v mateřských školkách a řadu dalších otázek zodpoví 58. Dny malých obcí. Po Praze, která bude tuto konferenci hostit 2. listopadu, přivítá stovky starostů a starostek 7. listopadu také Olomouc. Na obě místa dorazí zástupci ministerstev, Svazu měst a obcí, Spolku obnovy venkova či Digitální a informační agentury. Pro účastníky je připravený nabitý program a na DMO nebudou chybět ani desítky firem, které obcím nabídnou softwarové či právní služby, zpracování odpadů nebo realizaci workoutových a relaxačních zón.
OSUM o vládním úsporném balíčku i eDokladovce
Už za necelý měsíc odstartuje v Praze série Odborných seminářů uživatelů IS Munis (OSUM). Dozvíte se na nich, jak bude reagovat IS Munis na vládní úsporný balíček, k čemu bude sloužit tzv. eDokladovka nebo jak postupně zvládnout všechny nové povinnosti ve spisové službě. Témat bude spousta – což souvisí i s podtitulem OSUM, který zní „Čekají nás velké změny“. Semináře můžete na přelomu listopadu a prosince navštívit v celkem sedmi městech napříč celou Českou republikou. V polovině prosince se bude OSUM vysílat také v on-line podobě.
>>
OSUM
Jak si zjednodušit komunikaci s bankou
Pokud využíváte modul Bankovní služby, nebo již máte převedenou Fakturaci, a pracujete tak v Bankovních službách ASM, dobře víte, že to pro vás znamená výrazné zjednodušení práce. Čas totiž ušetříte nejenom při posílání příkazů k úhradě do banky, ale i při párování výpisů z účtu s různými transakcemi ve Fakturaci či v Poplatcích. Komunikace s bankou funguje rychle a spolehlivě a její nastavení není složité. Jestliže jste ji doposud nevyzkoušeli, právě teď na to máte ideální příležitost – zavedením nových modulů Fakturace ASM a Bankovní služby ASM.
>>
Munis
Na ISSS do konce roku s výraznou slevou
Na konferenci ISSS 2024, která se bude příští rok v Hradci Králové konat již po šestadvacáté, se nyní můžete přihlásit za akční cenu. Až do konce letošního roku je vstupné snížené ve všech kategoriích více než o třetinu. Těšit se můžete nejenom na tradiční témata jako kyberbezpečnost nebo digitální identita, velká pozornost bude totiž věnovaná i umělé inteligenci. „Do problematiky využití umělé inteligence ve veřejné správě jsme měli možnost nahlédnout už letos. Věnovat se jí bude i nadcházející ročník ISSS a nastíní i etická a technická dilemata, která jsou s ní spojená,“ popisuje programový ředitel konference Vojtěch Dvořáček.
Celostátní setkání tajemníků i s naší účastí
Na celostátním semináři Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů, který zavítal v polovině října na Dolní Moravu, ani tentokrát nechyběli zástupci naší společnosti. Na místě s tajemníky diskutovali zejména o rozvoji spisové služby v souvislosti se změnou legislativy a tisku podacích razítek v podobě štítků s využitím štítkových tiskáren. Tajemníci, kterých na Dolní Moravu dorazilo přes 200, se zajímali také o možnosti využívání doplňkových modulů IS Munis, mezi které patří například Monitor insolvencí.
>>
Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů České republiky
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.