Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 14/2023
Zpravodaj 14/2023
Dny malých obcí startují přesně za měsíc
Už za měsíc se budou konat 58. Dny malých obcí. Starostové a starostky se nejprve sejdou v Praze, kde bude konferenci hostit O2 universum. O necelý týden později, 7. listopadu, se pak DMO uskuteční na Výstavišti Flora Olomouc. Témat připravují organizátoři celou řadu – hovořit se bude o obecních rozpočtech, nových dotačních možnostech nebo kybernetické bezpečnosti samospráv. Na řadu přijde také hodně diskutovaný vládní konsolidační balíček. Účastníci konference se od zástupců Ministerstva financí mimo jiné dozví, jak by díky němu měla vypadat daň z nemovitosti pro obce. Detailní program DMO včetně registrace jsou k dispozici na webových stránkách konference.
>>
Den malých obcí
Jste připraveni na elektronickou skartaci?
Pokud se chystáte na elektronickou skartaci, máte jedinečnou příležitost vyzkoušet si ji nanečisto. 12. října se totiž bude v Praze konat počítačový kurz, který vás provede kompletním skartačním řízením. Dozvíte se, jak správně nastavit spisovnu, a naučíte se přebírat ukládací jednotky, kontrolovat prošlé skartační lhůty dokumentů a spisů, komunikovat s archivářem nebo pracovat s portálem nacr.cz. K dispozici budete mít na semináři svůj vlastní počítač, na kterém si budete moci ihned všechno zkusit. Na dalším PC kurzu, který se uskuteční 19. října, si pak budete moci stejným způsobem „osahat“ i Fakturaci ASM.
>>
ERMS Spisovna
Solón vám poradí, kde najít interaktivní vzory vyhlášek obcí
Příští týden dorazí na vaše úřady Solón s pořadovým číslem čtyři. Najdete v něm nejenom všechny pravidelné rubriky a anotace nových a novelizovaných zákonů, ale také upozornění na to, že při tvorbě obecně závazných vyhlášek můžete využívat i interaktivní vzory. Díky nim vytvoříte nebo zaktualizujete vaše vyhlášky velmi snadno a rychle a budete mít navíc jistotu, že jsou napsány v souladu s platnou legislativou. Těšit se můžete i na oblíbené Tipy na práci s IS Munis nebo Anketu, ve které někteří z vás Solónovi prozradili, jak si poradili s rostoucími cenami energií.
>>
Solón
Hromadné procesy ve Fakturaci ASM
Moduly Fakturace ASM a Bankovní služby ASM nahrazují v IS Munis původní moduly Fakturace a Bankovní služby. Jejich koncepce reflektuje aktuální trendy a moderní postupy zejména v nabídce specializovaných přehledů. Na rozdíl od původních modulů, kde byl stěžejní hlavní formulář fakturační knihy nebo knihy výpisů, jsou v nových aplikacích k dispozici předpřipravené pohledy například na neschválené faktury, neodeslané faktury či nezaplacené faktury. Díky tomu se dokážete mnohem rychleji zorientovat v tom, co zbývá dokončit, a nemusíte to zjišťovat v obecné knize faktur. Ta slouží už jen k závěrečnému přehledu a případným tiskům.
>>
Fakturace
OSUM aneb čekají nás velké změny
Na přelomu listopadu a prosince se uskuteční další série Odborných seminářů uživatelů IS Munis (OSUM), jejichž podtitul tentokrát zní „Čekají nás velké změny“. Na co přesně byste se měli připravit, se dozvíte celkem v sedmi městech České republiky. Pro ty z vás, kteří se do Prahy, Hradce Králové, Jindřichova Hradce, Nového Města na Moravě, Svitav, Přerova nebo Brna nedostanou osobně, je připravená i online varianta OSUM, která se uskuteční 14. prosince. Na všechna místa včetně online semináře se můžete přihlašovat už nyní.
>>
OSUM
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.