Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 14/2021
Zpravodaj 14/2021
Správa poplatku za komunální odpad
Vzhledem k tomu, že už je říjen, zbývají do konce přechodného období, jež připouštělo režim poplatku za komunální odpad podle původních pravidel, pouhé tři měsíce. Je tedy potřeba nejenom dokončit základní rozmyšlení, jak nastavit výběr tohoto poplatku pro rok 2022, ale také již naplno připravovat související administrativní zajištění.
>>
Munis
Ohlédnutí za ISSS 2021
Na konferenci ISSS 2021 dorazila v září do Hradce Králové celá řada významných osobností z oblasti veřejné správy, ať už se jednalo o předsedu Senátu Parlamentu České republiky Miloše Vystrčila nebo eurokomisařku Věru Jourovou. Na webových stránkách ISSS jsou k dispozici rozhovory jak s těmito dvěma osobnostmi, tak s téměř dvacítkou dalších představitelů veřejné správy, kteří v krátkosti přibližují nejdůležitější témata, o nichž se v Hradci Králové diskutovalo a přednášelo. Podívat se můžete také na dvě reportáže z dění na ISSS a mimo jiné se tak dozvědět, kdo letos vyhrál soutěže Český zavináč a Zlatý erb.
>>
Konference ISSS
Říjen a listopad ve znamení PC kurzů
Mzdy – tipy a triky, Elektronická spisová služba Munis ERMS – pro pokročilé, Spisová služba – příprava pro spisovnu a Ekonomika v IS Munis od A do Z – tak široký je záběr počítačových kurzů, které můžete v průběhu října a listopadu navštívit v Brně a v Praze. Velkou výhodou tohoto typu seminářů je, že si můžete jednotlivé programy osahat přímo na místě a vyzkoušet si pod odborným dohledem konzultantů společnosti Triada vše, co se na kurzech bude přednášet. Termíny PC kurzů se začínají hodně plnit, proto se na ně neváhejte přihlásit co nejdříve.
Na úřady dorazilo nové číslo časopisu Obec a finance
Ve čtvrtém čísle časopisu Obec a finance najdete aktuální informace o konání konference ISSS v Hradci Králové a o Dnech malých obcí, které se po období koronaviru opět konaly za plné účasti odborné veřejnosti. Z oblasti financování časopis přináší text o přípravě rozpočtu obce a přístupech k jeho tvorbě nebo článek o dopadech koronakrize na finanční zdraví měst s přenesenou úsobností, dále rozbor hospodaření krajů za poslední období a také analýzu úspor a dluhu obcí podle velikostních kategorií i podle jednotlivých krajů.
>>
Obec a finance
Víte, jak jednoduše sestavit návrh rozpočtu na rok 2022?
V modulu Rozpočet můžete sestavovat návrh rozpočtu na příští rok již od aktualizace 3.36, a protože se přiblížila doba, kdy už s přípravou rozpočtu na svých obcích a městech většinou začínáte, připravili jsme pro vás na tohle téma i on-line kurz. Dozvíte se v něm, jak rozpočet sestavit co nejrychlejším a nejjednodušším způsobem buď ručně nebo např. pomocí importu z Excelu. Představeny vám navíc budou také další funkce modulu Rozpočet, abyste ho na svých úřadech využívali co možná nejvíc efektivně. Kurz se bude konat 26. října.
Podzimní Solón již brzy u vás
Na úřady míří nové vydání Solóna, které obsahuje jako vždy výčet všech nejdůležitějších informací z veřejné správy za uplynulé čtvrtletí a také úplná znění nových a novelizovaných zákonů a vyhlášek. Těšit se samozřejmě můžete i na Tipy na práci s IS Munis, které se věnují modulům Mzdy SQL, Poplatky nebo Seznam obyvatel a volby.
>>
Solón
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.