Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 13/2019
Zpravodaj 13/2019
Na podzim se těšte už na 52. Dny malých obcí
Oblíbená konference Den malých obcí zavítá letos na podzim znovu do Prahy a Olomouce. Starostky, starostové a další zástupci obecních a městských úřadů tak budou mít opět možnost setkat se s představiteli rezortních ministerstev a dalšími odborníky z veřejné správy. Den malých obcí se bude konat nejprve 5. listopadu v Praze, 14. listopadu se přesune do Olomouce. Registrace na obě dvě místa je stále možná.
>>
Den malých obcí
Blíží se konference DMO – Daně & účetnictví v praxi
Už příští týden se bude v Praze konat odborná konference Daně & účetnictví v praxi, na kterou je stále možné se přihlásit. Konference se uskuteční 24. září a její program je zaměřený na aktuální témata pro obce a města, např. dopady daňového balíčku 2019, majetek a inventarizaci v účetnictví nebo rozpočtový proces v prostředí obcí. Přednášet budou přední odborníci na daná témata – ekonom Luděk Tesař, lektorka a metodička vzdělávacích programů pro obce Jitka Pohnerová nebo daňová poradkyně a specialistka na problematiku obcí Lenka Zábojová. Informace a poznatky využijí nejen pracovníci ekonomických odborů, ale i starostové a místostarostové obcí a měst.
>>
Den malých obcí
Spisovka s námi snadněji, tentokrát v Plzni
Pracujete se spisovou službou ERMS v Plzni a okolí? Pak právě pro Vás je určen Odborný seminář uživatelů IS Munis s podtitulem „Spisovka s námi snadněji!“, který se bude konat v Plzni 17. října. Tento seminář by měl úřadům pomoci lépe se zorientovat v práci s elektronickou spisovou službu, kterou obce v praxi běžně používají. Na semináři bude vysvětlena podstata fungování ERMS včetně všech návazností – tak, aby se uživatelům IS Munis pracovalo s dokumenty co možná nejjednodušším způsobem.
>>
Munis
Vychází čtvrté číslo časopisu Obec a finance
Na obce a města dorazí již brzy nové vydání časopisu Obec & finance, jeho čtvrté letošní číslo totiž vychází příští pondělí 23. září. Všichni předplatitelé se budou moci slovem i obrazem seznámit s vítěznými obcemi soutěže Vesnice roku 2019, dále se dočtou o diskuzi u kulatého stolu týkající se spolupráce obcí a Center společných služeb. V nejnovějším čísle se nachází také zamyšlení nad dluhy obcí a pravidlech rozpočtové odpovědnosti a nechybí v něm ani problematika veřejných zakázek, zejména v souvislosti s trestněprávní odpovědností zadavatelů – obcí a měst.
>>
Obec a finance
Jak vyzrát na nové Mzdy
Pro většinu uživatelů IS Munis jsou v letošním roce Mzdy SQL úplnou novinkou. Jedná se o zcela nový program, který se co do vzhledu a logiky fungování od původního programu na Mzdy hodně liší. Aby se účetním s novým programem pracovalo co nejlépe, je vhodné si nastavit zobrazení Mezd na takovou velikost a styl písma, které bude každému vyhovovat. Jak na to?
>>
Munis
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.