Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 1/2024
Zpravodaj 1/2024
IS Munis přijal první velkoobjemovou datovou zprávu
Datové schránky (DS) hlásí velkou změnu, od 1. ledna 2024 se totiž dají prostřednictvím DS odesílat zprávy až do velikosti 100 MB. Abyste měli dostatek času na to, připravit se na příjem a odesílání tzv. velkoobjemových datových zpráv s předstihem, byl na tuto funkcionalitu IS Munis technicky nachystaný již v červenci 2023. První velkoobjemová datová zpráva dorazila na jednu z obcí, která využívá elektronickou spisovou službu Munis ERMS, hned první pracovní den roku 2024. Zpráva byla bez problémů přijata i zpracována.
>>
Datové schránky
Od nového roku se za ověření podpisu vybírá vyšší poplatek
Změny se v novém roce dotkly také některých typů správních poplatků. Za ověření každého podpisu proto musíte od 1. ledna nově vybírat 50 korun, jak vyplývá ze zákona č. 414/2023 Sb., kterým se mění zákon č. 643/2004 Sb. o správních poplatcích. Poplatek za vidimaci upraven nebyl, a tak zůstává v původní výši 30 korun. Pokud na ověřování využíváte modul Legalizace a vidimace, výši poplatku vám v něm automaticky změní hotfix 3.40.2.6. Ruční úprava nové sazby je možná od aktualizace 3.40.2.5. Provést se dá po instalaci tohoto hotfixu v Nastavení modulu Legalizace a vidimace.
Semináře a PC kurzy se loni těšily rekordnímu zájmu
Nejenom osobní konzultace na vašich úřadech, ale i školení prostřednictvím odborných seminářů, PC kurzů a on-line webinářů. Všechny tyto způsoby jsme v roce 2023 využívali k tomu, abychom vám co nejvíce usnadnili práci s IS Munis a vysvětlili vám, jak s tímto informačním systémem pracovat efektivně a naplno. Semináře se loni těšily rekordnímu zájmu – celkově je totiž navštívilo přes 1000 osob, a tak o ně nezůstanete ochuzeni ani v roce letošním. Jejich témata pro vás již pečlivě vybíráme.
>>
Munis
Nestihli jste některý seminář? Pusťte si ho ze záznamu
Pokud jste se v loňském roce nestihli zúčastnit všech seminářů, které vás zajímaly, můžete si některé z nich pustit ze záznamu. Velké oblibě se těšil seminář s názvem Začínáme s Fakturací ASM. Pokud tedy v brzké době plánujete přechod na novou verzi Fakturace nebo si chcete ujasnit či zopakovat základní postupy práce s tímto modulem, neváhejte si videozáznam objednat. Hodit se vám ale může i spousta dalších záznamů – například ze seminářů Typické postupy při správě hrobových míst, Začínáme se spisovou službou nebo DPH v IS Munis. Za pozornost určitě stojí i video ze semináře, který se věnoval práci s modulem Rozpočet.
>>
Munis
Obce čelí stále více kyberútokům. Jak na ně, poradí DMO
Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) eviduje stále větší množství kyberútoků na obecní servery s citlivými daty. Samosprávy nahlásily v letech 2020–2023 na NÚKIB desítky incidentů, útoků ale může být řádově mnohem víc – obce totiž nemají zákonnou povinnost incidenty hlásit. Kybernetické bezpečnosti, která patří v poslední době ke klíčovým tématům, se budou věnovat i 59. Dny malých obcí (DMO). Ve svých kalendářích si pro ně můžete zarezervovat místo už nyní, 19. března se uskuteční v Praze a 26. března bude tuto konferenci hostit Olomouc.
>>
Den malých obcí
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.