Nepravidelný zpravodaj společnosti Triada 1/2023
Zpravodaj 1/2023
Informační systém Munis není jen spisovka a účetnictví
Jeden z Murphyho zákonů říká, že když se zdá, že se něco začíná hodně dařit, zcela jistě jsme něco přehlédli. Informační systém Munis pokrývá svou nabídkou aplikací většinu agend vykonávaných městskými a obecními úřady. Znáte ale úplně všechny moduly, které IS Munis obsahuje? A umíte v jednotlivých programech tohoto informačního systému správně využívat všechny funkce?
>>
Munis
Semináře a PC kurzy se v roce 2022 setkaly s velkým ohlasem
V roce 2022 se opět uskutečnila řada odborných seminářů, PC kurzů a on-line webinářů, které vám pomáhají pracovat s IS Munis naplno a efektivně. Na jaře loňského roku se nejprve konaly kurzy zaměřené na elektronickou spisovou službu, Mzdy a ekonomiku od A do Z. V červnu následovaly tradiční Odborné semináře uživatelů IS Munis (OSUM) a na podzim byla v kurzech pozornost věnovaná přípravě volebních seznamů či rozpočtu na rok 2023. Předvánoční čas pak znovu vyplnila série OSUM. Celkem se všech seminářů zúčastnilo více než 900 osob.
>>
OSUM
Deník veřejné správy v novém kabátě
Deník veřejné správy, který v on-line podobě denně přináší novinky a aktuality, má od konce minulého roku vylepšenou moderní podobu. Pokud tento zpravodajský portál navštívíte, najdete v něm informace přehledně roztříděné do několika rubrik, ať už se jedná o Ekonomiku, Dotace, Veřejné zakázky nebo Dopravu. Nechybí zde ani Kalendář akcí a od letošního roku také obsah časopisu Obec a finance, který už od ledna není vydávaný v tištěné verzi, a v kompletní podobě se přesunul právě na web Deníku veřejné správy.
>>
Deník veřejné správy
57. Dny malých obcí už znají svůj termín
Dny malých obcí se letos na jaře budou konat už po padesáté sedmé a starostové je budou moci opět navštívit jak v Olomouci, tak v Praze. Na Moravě se tato oblíbená konference uskuteční na konci března a hlavní město ji bude hostit 4. dubna. Program se v současné době připravuje a témat, která představí odborníci z ministerstev i dalších institucí veřejné správy, bude spousta. Na oba termíny konference se můžete registrovat už nyní. Na webových stránkách Dnů malých obcí najdete i informace o předchozím ročníku této konference včetně fotogalerie.
>>
Den malých obcí
Prezidentské volby jsou za dveřmi
Už příští pátek a v sobotu se bude konat první kolo prezidentských voleb a vy byste si proto měli v modulu Seznam obyvatel a volby zkontrolovat, zda jste na ně dobře připraveni. Kromě zadání termínu blížících se voleb, aktualizace volebních okrsků, aktualizace stálého seznamu obyvatel či zpracování notifikací ve volební agendě byste měli provést také porovnání se seznamem obyvatel pro přidání nových voličů. Dopředu se navíc můžete připravit i na druhé kolo prezidentských voleb, které se uskuteční 27. a 28. ledna. Pokud s nastavením potřebujete pomoci nebo si s něčím nevíte rady, obraťte se na svého konzultanta nebo náš Helpdesk.
Upozornění
  • Tato zpráva je obchodním sdělením společnosti Triada, spol. s r. o., IČ 43871020, se sídlem U Svobodárny 1110/12, Praha 9, zapsané v OR vedeném u Městského soudu v Praze pod sp. zn. C 5091.
  • Nepřejete-li si nadále tato obchodní sdělení dostávat, můžete odmítnout jejich další zasílání na vaši adresu.
  • Naše společnost dodržuje všechny zásady ochrany vašich osobních údajů a jsme připraveni umožnit vám související výkon vašich práv.
  • Veškeré informace o nakládání s vašimi osobními údaji v souvislosti s aktivitami naší společnosti, vymezení účelů zpracování a uvedení možností, jak svá práva uplatnit.