Konference ISSSČeský zavináč na fotbalovém stadionu i politické špičky v kavárně

26. ročník konference ISSS je minulostí a opět nenudil. V předvečer zahájení konference překvapili pořadatelé účastníky netradičním místem předávání ceny Český zavináč. Zástupci Digitální a informační agentury, která letos ocenění získala, si ho totiž převzali na zbrusu novém fotbalovém stadionu Malšovická aréna. 13. května pak ISSS zahájila v královéhradeckém Aldisu diskusní „kavárna“, v níž společně debatovali ministři, poslanci, senátoři, ředitelé státních institucí či zástupci krajů. Na konferenci poté zazněly další dvě stovky přednášek.

Ústředním tématem letošního ročníku ISSS byla umělá inteligence. „AI je stále pouze stroj, co plní rozkazy člověka. Nachází se v podobném stavu jako internet v 90. letech, který neměl téměř žádná omezení a právní rámec. Bylo na něm možné téměř cokoliv. Postupně se ale zapojuje do našeho každodenního života a prolíná se všemi odvětvími, veřejnou správu nevyjímaje. Je tedy nutné, aby u umělé inteligence do budoucna byly jasně vykolíkované mantinely a vytvořená pravidla,“ přibližuje výkonný ředitel konference ISSS Tomáš Renčín.

Audiozáznamy vybraných přednášek, fotogalerie i rozhovory s nejvýznamnějšími osobnostmi, které ISSS navštívily, jsou k dispozici na webových stránkách konference.

Slavnostní zahájení konference ISSS 2024
Slavnostní zahájení konference ISSS 2024
DMO Munis DVS OF ISSS